Zespół Prawny Rzecznika Praw Doktoranta to gremium, które na co dzień wspiera działalność Rzecznika Praw Doktoranta. Zespół tworzy grupa doktorantów z zakresu nauk prawnych posiadających doświadczenie w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego.

Zespół świadczy pomoc prawną przede wszystkim poprzez  przygotowywanie opinii prawnych oraz udzielanie odpowiedzi na zapytania prawne przesyłane przez doktorantów drogą mailową. Każda ze spraw zgłaszanych Zespołowi badana jest  indywidualnie i z zachowaniem poufności.

Pomoc prawna świadczona przez Zespół Prawny Rzecznika Praw Doktoranta jest nieodpłatna.

Jeśli uważasz, że Twoje prawa zostały naruszone skontaktuj się z Zespołem Prawnym Rzecznika Praw Doktoranta poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.krd.edu.pl/kontakt/rzecznik-praw-doktoranta/ lub opisz swój problem w wiadomości mailowej i wyślij ją na adres: rzecznik@krd.edu.pl

Uprzejmie informujemy, że zapytania anonimowe nie podlegają rozpatrzeniu

Skład Zespołu Prawnego Rzecznika Praw Doktoranta

Przewodniczący Zespołu Prawnego Rzecznika Praw Doktoranta:

mgr Konrad Graczyk (Uniwersytet Śląski w Katowicach)

kontakt: rzecznik@krd.edu.pl

Członkowie Zespołu Prawnego Rzecznika Praw Doktoranta:

mgr Piotr Maciaszek (Uniwersytet Gdański)

mgr Magdalena Osińska-Wilińska (Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk)

mgr Hanna Wiczanowska (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

mgr Anna Wolny (Uniwersytet Śląski w Katowicach)