Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Work&Science Forum

27 maja 2021 @ 12:00 - 29 maja 2021 @ 15:00

Pierwsze takie wydarzenie w Polsce – targi pracy dla doktorantów!
 
Badania oraz prowadzone przez nas szerokie konsultacje społeczne wskazują na to, że większość doktorantek i doktorantów w Polsce nie ma sprecyzowanych planów na dalszą karierę zawodową po uzyskaniu stopnia naukowego. Ponadto praca w wąsko wyspecjalizowanych zespołach badawczych sprawia, że pozostają niewidoczni na rynku pracy.
 
Bardzo często w świadomości młodych naukowczyń i naukowców jedyną dostępną dla nich możliwością zatrudnienia po zakończeniu doktoratu jest pozostanie na uczelni lub znalezienie pracy w jednym z instytutów badawczych. Osoby, którym nie uda się uzyskać takiego zatrudnienia mają trudności z odnalezieniem się na rynku pracy i znalezieniem satysfakcjonującej oferty w zawodzie w sektorze prywatnym.
 
Cele Work&Science Forum:
1. Uświadamianie i edukacja doktorantek i doktorantów oraz kandydatek i kandydatów do szkół doktorskich na temat wpływu doświadczenia zawodowego zbieranego w trakcie doktoratu na możliwości rozwoju w sektorze prywatnym.
2. Zasygnalizowanie w przestrzeni publicznej problemu braku efektywnej współpracy sektora akademickiego z firmami R&D w Polsce.
3. Określenie możliwych dróg rozwoju, zdefiniowanie ośrodków, instytucji oraz regionów o najwyższym potencjale rozwoju dla młodych naukowców.
4. Podkreślenie wagi doktoratów wdrożeniowych i zaangażowania firm w aktualny model kształcenia doktorantek i doktorantów.
 
Zapraszamy do śledzenia nas na naszej stronie internetowej oraz na naszym profilu na Facebooku.

Szczegóły

Początek:
27 maja 2021 @ 12:00
Koniec:
29 maja 2021 @ 15:00