Go! PhD – mamy grant sportowy MNiSW!


6 czerwca Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki otwartego konkursu ofert na „Organizowanie działań na rzecz rozwoju sportu akademickiego w 2018 roku”. Krajowa Reprezentacja Doktorantów otrzymała finansowanie zgłoszonego projektu zatytułowanego „Go! PhD” w wysokości 144 930 zł.

Proponowany Projekt Go! PhD ma na celu przede wszystkim:

  1. promocję sportu, aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród doktorantek i doktorantów;
  2. upowszechnianie wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia poprzez organizację wydarzeń sportowych promujących dobrą kondycję, witalność i działalność sportową doktorantów i doktorantek.

Poza działalnością promocyjno-informacyjną zorganizujemy trzy bezpośrednie wydarzenia ogólnopolskie łączące sport, rekreację, codzienną aktywność fizyczną i edukację, przeznaczone dla doktorantek i doktorantów:

  1. 3-dniowy wyjazd rekreacyjny „Górski marsz z Nordic Walking” połączony z warsztatami prozdrowotnymi. 
  2. 3-dniowe wydarzenie „Doktoranckie biegi po zdrowie”bieg rekreacyjny oraz I Mistrzostwa Doktorantów i Doktorantek w Maratonie i Półmaratonie połączone z warsztatami prozdrowotnymi, oraz badaniem fizjoterapeutycznym i lekarskim
  3. 2-dniowe wydarzenie “V Ogólnopolskie Mistrzostwa w Siatkówce Halowej Doktorantów i Doktorantek” połączone z prozdrowotnymi warsztatami

Zobacz posty