INTERSTUDENCI 2014 na start – do 30 listopada 2014


Do 30 listopada można zgłaszać kandydatów do piatej edycji konkursu INTERSTUDENT, organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach programu „Study in Poland„.

INTERSTUDENT kierowany jest do studentów zagranicznych studiujących w polskich uczelniach na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich w uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach w języku polskim i języku obcym. Szukamy ludzi, których działalność wzbogaca lokalne środowisko akademickie i buduje pomosty między kulturami. Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim – kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa, działania na rzecz wielokulturowości oraz dobre wyniki w nauce, czy też udział w ciekawych projektach badawczych.

Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, koleżanki i koledzy. INTERSTUDENCI 2014 otrzymają atrakcyjne nagrody. Z doświadczenia z czterech poprzednich edycji wiemy też, że są oni znakomitymi „ambasadorami” uczelni, na których studiują i naszego kraju wśród kolegów ze swojej ojczyzny. Nagłośnienie konkursu i sylwetek laureatów przez media daje Uczelni unikalną możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć w procesie umiędzynarodowienia.

Przypominamy: termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 listopada 2014.

ANKIETA KONKURSOWA (.doc/.pdf)

Gala Finałowa konkursu INTERSTUDENT odbędzie się 22 stycznia, podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2015” w Lublinie. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poprzednich edycji konkursu.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem prof. Wiesława Banysia, Przewodniczącego KRASP.

Partnerami Konkursu są: KRASP, Parlament Studentów RP i Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

Zobacz więcej

Zobacz posty