Rzecznik Praw Doktoranta

Krajowa Reprezentacja Doktorantów składa wyrazy najserdeczniej wdzięczności byłej Rzeczniczce Praw Doktoranta, dr Agacie Pyrzyńskiej, za wieloletnią prace włożoną w obronę praw doktorantek i doktorantów. Zaangażowanie dr Agaty Pyrzyńskiej i Zespołu Rzecznika Praw Doktoranta zaowocowało wydaniem kilkuset porad prawnych w zróżnicowanych sprawach prawdopodobnego naruszenia praw doktorantów. Do czasu powołania Rzecznika Praw Doktoranta, pieczę nad przestrzeganiem praw doktorantów sprawować będzie mgr Paula Konopczyńska, Przewodnicząca Zespołu Rzecznika Praw Doktorantów.

Rzecznik Praw Doktoranta:

Rzecznik Praw Doktoranta to osoba, której zadaniem jest stanie na straży praw doktorantabadanie sygnałów o podejrzeniu naruszenia praw doktorantów oraz ewentualne podejmowanie interwencji w razie stwierdzenia zaistnienia naruszeń praw doktorantów.

Rzecznik działa poprzez:

• podejmowanie mediacji i działań wyjaśniających w sprawach indywidualnych (w tym występowanie, za zgodą zainteresowanego, wobec władz uczelni);
  • monitorowanie i wspieranie przestrzegania praw doktoranta;
  • opracowywanie i wydawanie sprawozdań i zaleceń w zakresie problemów z przestrzeganiem praw doktorantów;
  • organizowanie kampanii informacyjnych.

Pomoc prawna ze strony Rzecznika Praw Doktoranta jest nieodpłatna. Uprzejmie informujemy, że zapytania anonimowe nie podlegają rozpatrzeniu.

Zastępca Rzecznika Praw Doktoranta:

mgr Paula Konopczyńska

Uczelnia: Uniwersytet Gdański