Go! PhD

Krajowa Reprezentacja Doktorantów (KRD), motywowana jednym ze swoich celów statutowych, jakim jest „podnoszenie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych wśród doktorantów poprzez działalność informacyjną, naukową i kulturalną w zakresie m.in. wychowania i kultury fizycznej”, w efekcie realizacji niniejszego zadania publicznego dążyła do promocji aktywności fizycznej wśród czterdziestotysięcznej społeczności doktorantów w Polsce.  KRD realizowało powyższy cel poprzez podnoszenie świadomości w środowisku doktorantów odnośnie istoty i wagi zdrowego stylu życia (w tym aktywności fizycznej) poprzez organizację wydarzeń sportowo-edukacyjnych oraz realizację kampanii promocyjno-informacyjnej. Projekt Go! PhD miał na celu:

 • promocję sportu, aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród doktorantek i doktorantów;
 • upowszechnianie wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia i korzyści wynikających z aktywności fizycznej poprzez organizację wydarzeń sportowych, edukacyjnych oraz promocję działalności sportowej doktorantek i doktorantów.

 

W ramach działań przygotowano i przeprowadzono:

 1. Kampanię promocyjno-informacyjną z zakresu zdrowego stylu życia (w tym aktywności fizycznej).  Obejmującą przygotowanie materiałów edukacyjnych w formie infografik, opracowanych na podstawie rzetelnych badań naukowych, które dostępne były zarówno w formie drukowanej jak i elektronicznej na wszystkich kanałach w mediach społecznościowych KRD.
 2. Trzy ogólnopolskie wydarzenia sportowo-szkoleniowe kierowane do wszystkich doktorantów w Polsce:
   1. „Górski marsz z Nordic Walking” połączony z warsztatami prozdrowotnymi. Wisła, 30 sierpnia- 2 września 2018 r.
   2. „Doktoranckie biegi po zdrowie” – bieg rekreacyjny oraz I Mistrzostwa Polski Doktorantek i Doktorantów w Maratonie i Półmaratonie połączone z warsztatami prozdrowotnymi, oraz badaniem fizjoterapeutycznym i lekarskim. Katowice, Silesia Marathon oraz Mini Silesia Marathon, 5-7 października 2018 r.
   3. “V Ogólnopolskie Mistrzostwa w Siatkówce Halowej Doktorantów i Doktorantek” połączone z prozdrowotnymi warsztatami. Wrocław 23-25 listopada 2018 r.  

Zmiana pozycji! [Infografika]

Jaka jest najlepsza pozycja siedząca? Im popularniejsza jest dana dziedzina, tym więcej badań w jej obrębie się prowadzi. Bóle pleców to jest bardzo popularna dziedzina,…

przeczytaj

Go! PhD – mamy grant sportowy MNiSW!

6 czerwca Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki otwartego konkursu ofert na „Organizowanie działań na rzecz rozwoju sportu akademickiego w 2018 roku”. Krajowa Reprezentacja…

przeczytaj