Raport EURODOC na temat uniwersalnych umiejętności i kompetencji


Raport EURODOC na temat uniwersalnych umiejętności i kompetencji (transferable skills and competences)*

Młodzi naukowcy rozpoczynający swoją karierę badawczą mierzą się ze zróżnicowanymi możliwościami zatrudnienia, które stają się coraz bardziej międzysektorowe, międzynarodowe oraz interdyscyplinarne. Zdolność transferu umiejętności i kompetencji nabytych w jednym sektorze, które stają się użyteczne w innym, jest ważne przy zwiększaniu szans za zatrudnienie młodych naukowców oraz przy dalszym rozwoju ich zróżnicowanych ścieżek kariery.

Eurodoc opublikował raport „Identifying Transferable Skills and Competences to Enhance Early – Career Researchers Employability and Competitiveness” dotyczący tej kwestii, który uwzględnia m.in. rozwój kariery, umiejętności interpersonalne, dydaktyczne, komunikację. Raport ma służyć również do pomocy młodym naukowcom w identyfikacji nabytych już umiejętności oraz tych, które muszą wciąż zdobyć.

Tutaj jest dostępny pełen raport

 

* Tzw. umiejętności i kompetencje uniwersalne (transferable skills and competences) to takie, które mogą być wykorzystywane nie tylko w środowisku akademickim, ale są potrzebne w pracy zawodowej

Więcej wiadomości w ramach EURODOC

Zobacz posty